0542 800 71 79
Para Birimi Seçimi
Kategoriler
Fiyat Aralığı
Tüm Filtreleri Temizle

TRÜF MANTARI TOHUMU

 

Trüf mantarı toprak altında yetişen değerli bir mantar türüdür. Besin olarak aşılanmış ağacın köklerinden beslenir. Tohumlarımız yurt dışından (Hollanda-Fransa) özel bir yöntem ile ağaç köklerinde oluşan trüf mantarı tohumu olarak gelmektedir.

KULLANMA TALİMATI

Aşılanacak her ağaç için yaklaşık olarak 50 grm aşılanmış tohum kullanılır. (Biz gönderiyoruz). Ağacın kök kısmından kürekle 20-30 cm yani kök kısmını görene kadar kazılır. Bulduğunuz kök Çivi yardımıyla ya da matkap yardımıyla delinir. Açtığınız deliklere trüf mantarı tohumları sıkı bir şekilde doldurulur. Aşılanmış tohum konan delikleri sıcak balmumu veya köpük tıkacı ile kapatılır. Sonra açılan kökleri kazdığınız toprakla geri kapatılır ve bastırılır. Bir kereye mahsus olmak üzere sulanır. Trüf Mantarı oluşumu her ağaç türünde farklı olduğu gibi süresi 3 ay- 5 yıl arasıdır. En iyi ve kısa sürede sonuç alınmış ağaç türleri Meşe, kestane, ıhlamur, dut ve kavak ağacıdır.

 

YENİ FİDANA AŞILAMA

Fidan kökü ekilmeden önce saksının altına yada bahçeye biraz torf üzerine trüf tohumu ve yine torf konularak diklir. Fidan kökü geliştikçe alttaki aşılanmış tohumlar (trüf tohumu) fidan kökünden beslenerek fide aşılanmış olur. Burada önemli olan bizden almış olduğunuz tohumların canlı tohum olduğu için fide büyürken etrafından çıkan otları kökünden sökmemenizdir. Çünkü onlarında köklerinde trüf mantarı sporu oluşmuştur. O yüzden sadece çıkan otların üst kısımlarını kesmeniz veya koparmanız yeterlidir.

NOT: PTT YOLU İLE GÖNDERDİĞİMİZ TOHUMLARI ALINCA BUZDOLABI SEBZELİK BÖLÜMÜNDE EN AZ 1 GÜN EN ÇOK 6 AY DİNLENMEYE BIRAKINIZ VE ONDAN SONRA İŞLEM YAPINIZ. PTT KARGONUN KÖYLERE DAĞITIMININ HAFTADA 1 OLDUĞUNU HATIRLATIRIZ. ÜRÜNLE BERABER AÇIKLAMA GÖNDERİLECEKTİR.

  Filtrele
Toplam 1 Ürün
Ücretsiz Kargo
   Sepete Ekle
trüf,mantar,tohum
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.